2017. február 13., hétfő

Cedevita - KK Partizan 79:67 (ABA Liga, 22. forduló)

Jaj.
Ebben az egy szóban benne van ez az egész meccs. Nehéz volt, nyögvenyelős volt, nem játszottunk jól, ki is kaptunk.
Az első negyed még nem volt olyan rossz, bár már ott látszott, hogy nem lesz egyszerű ez a zágrábi menet. A meccs elején pikkpakk bedobáltunk 7 pontot, vezettünk 5:7-re, és aztán két és fél percig nem történt semmi. De tényleg semmi. Na jó, kismillió kihagyott helyzeten kívül mind a két oldalon. A Cedevita aztán a 4. percben egyenlített (7:7) és innentől kezdve egy ilyen pingpong-meccs lett az első játékrész, ide egy kosár, oda egy kosár. De így percenként max. egy találat. Öt és fél perc után 9:7 volt az állás, valamivel több, mint 6 perc után Marinković hárompontosával 9:10. Közel egy perc múlva 11:10. El lehet képzelni. Nem volt látványos játék, nem volt izgalmas, lassú volt és körülményes. De azért az első negyedet megnyertük. 16:16 volt az állás, és fél perccel a vége előtt Andrić szerzett két pontot. (16:18)

Birčević, Koprivica és Hatcher próbálják elállni Žganec útját

A második negyedben a Cedevita úgy döntött, hogy elegük van a cicózásból és kézbe vették az irányítást. Elhúztak 24:18-ra, közben a meccs döcögős irama semmit sem változott. A horvátok vezettek, nekünk az istenért nem jött össze semmi (ennyi lepattanót még életemben nem pipáltam, amennyit ezen az estén produkáltunk), és a nagy szerencsénk az volt, hogy a Cedevita nagyjából hasonlóan pontatlanul dobta a labdákat a gyűrűbe, de valahogy nekik több szerencséjük volt. 30:22 volt az állás, aztán 32:25, megint egy perc-egy kosár hatékonysággal dolgozott a két csapat. A negyed végére a horvátok már 10 ponttal vezettek (36:26), aztán a félidő végére kicsit sikerült összerántani magunkat és produkálni egy 37:30-as eredményt.

A mérkőzés összes fogcsikorgatása egy képben: Birčević birkózik a labdáért Džanan Musával

A harmadik negyedben szoktunk rendszerint kicsit visszaesni, itt ez úgy nézett ki, hogy maradt a nyögvenyelős iram, a temérdek kimaradt helyzet, a Cedevita meg 48:32-re vezetett. Semmi hókuszpókusz nem volt az ő játékukban sem, ugyanolyan döcögősen játszottak, mint mi, ugyanúgy rengeteg hibát csináltak, csak a fene tudja, fejben jobban ott voltak és a temérdek ügyetlenkedés közepette sikerült a saját akaratukat érvényesíteni. A különbség már-már a 20 pontot nyaldosta (55:36), aztán végül nem esett meg velünk ez a szégyen. Birčević (ő volt a legjobb a Partizanból ezen a meccsen) meg Marinković fogcsikorgatva felhúzták a csapatot 57:43-ra, pár másodperccel a negyed vége előtt a horvátok még bepasszíroztak egy kosarat. (59:43)

Vrabac és Birčević veszik körbe a Cedevita játékosát

A negyedik negyedben kicsit feljöttünk (62:50), még a remény is megcsillant, hogy na, na, most jól fel kéne pörögni és akkor meg tudnánk szorongatni a Cedevitát... Gondolom, nem lövöm le a poént, ha azt mondom, hogy nem jött össze. A horvátok végig tartották a 10 pont feletti különbséget, nekünk meg továbbra sem jött össze semmi. Közben Majstorović kipontozódott, de ez már nem osztott és nem szorzott. A horvátok 75:58-ra vezettek, szépítettünk 75:63-ra, de a meccsből már másfél perc sem volt hátra. Hatcher dobott egy kosarat (77:65), még egy horvát találat bement 8 másodperccel a vége előtt, aztán Birčević hajszálpontosan a legvégét jelző dudánál dobta be az utolsó találatunkat (79:67).

Cedevita: James (8), Krušlin (6), Boatright (21), Katić (3), Žganec (10), Musa (2), Bilan (14), Shurna, Begić (1), Rogić, Tomas (3), Arapović (11)

KK Partizan: Ratkovica (6), Vrabac, Marinković (12), Veličković (6), Majstorović (4), Birčević (18), Koprivica (5), Andrić (4), Hatcher (8), Pot, Gordon (2), Luković (2)