2016. január 17., vasárnap

OK Partizan - Vojvodina 0:3 (szuperliga, 10. forduló)

Ilyenkor tudok totálisan hülyét kapni, amikor a szombatra meghirdetett mérkőzésről UTÓLAG derül ki, hogy minden előzetes bejelentés nélkül már szerdán lejátszották. Sehol senki nem említette - úgy általában azt sem, hogy most indul újra a szezon a téli szünet után. Ez minden egyes alkalommal kiborít, ez a kommunizmusból visszamaradt, leszarom/ahogy-esik-úgy-puffan hozzáállás. Több profizmust már, a kurva életbe!... Mozgassátok már meg a valagatokat, a szövetségtől kezdve a klubokon át a médiáig mind, mert ezek után ne is csodálkozzatok, hogy a legjobb játékosok úgy pucolnak külföldre, mint akiket kergetnek.

Ezek után egyáltalán nem csoda, hogy mindössze 50 (!) néző ment el a mérkőzésre. Ez lehet a röplabdacsapat történetének egyik legcsodásabb idénykezdő meccse. Sok puszi az összes illetékesnek.
A Partizan gyakorlatilag az ificsapatával állt ki a Vojvodina ellen. Azzal együtt keményen tartották magukat, az első szettben 17:13-ra vezettünk. A Vojvodina viszont kiegyenlített (17:17) és ugyan visszavettük a vezetést (19:18), de a vendégek egy 0:4-es szériát produkáltak (19:22) Végül Nikolić vette a hátára a vajdaságiakat és elvitték az első szettet 23:25-re.
A második szett már rázósabb volt. A Vojvodina elhúzott, először 7:11-re, majd 9:14-re vezetett, de a Partizan nem adta fel. Feljöttünk, egyetlenegy pont volt a különbség (21:22), de a Vojvodina megnyerte ezt a szettet is. (22:25)
A harmadik rész elején még a Vojvodina vezetett (7:8), de aztán fordítottunk. Először 13:10 volt, majd 16:14. A Vojvodina kiegyenlített (19:19), Polomac viszont ütött egy ászt és visszavettük a vezetést (20:19). Csak aztán a vendégek Simić két pontjával fordítottak (20:21) és innentől kezdve már nem adták ki a vezetést a kezükből. Az utolsó szettet 23:25-re nyerték.

(kép: zurnal.rs)

OK Partizan: Buša (17), Pantić (9), Nedeljković, Žugić, Lopar (10), Kostić, Rajković (libero), Jokanović, Veličković (6), Polomac (5), Popović, Perišić
Vezetőedző: Vladimir Vasović

Vojvodina: Simić (4), Nikolić (8), Stanković (5), Petrović, Vemić (9), Premović, Jovanović (1), Kujundžić, Peković (libero), Mehić (2), Radović (2), Minić (19)
Vezetőedző: Strahinja Kozić