2016. január 16., szombat

Krka - KK Partizan 70:75 (Adria Liga, 20. forduló)

És igen! 20 forduló után végre megszereztük az első idegenbeli győzelmet!!!

Őszinte leszek: az első félidőből több mozzanat is kimaradt. Az az igazság, hogy a kosárlabdával párhuzamosan, egy másik streamen a Szerbia - Szlovákia vízilabdameccset néztem, így hol ide, hol oda klikkelve. Nem bántam meg, baromi jó, izgalmas mérkőzés volt. És Szerbia nyert! És továbbjutott!

Közben az volt, hogy Cvetković fogta magát, a hátára kapta a csapatot, felszántotta a pályát és már a mérkőzés legelején olyan volt, mint egy fékevesztett birodalmi romboló. (3:9) 3:11-nél a Krka elkezdte kicsit összeszedni magát és a negyed legvégére kiegyenlítettek (11:11).

A jegyzeteimet elnézve a találatok között elég sok volt a holtidő. Amikor Wilson megszerezte a Partizan 11. pontját, alig volt már hátra 3 perc. A Krka főleg büntetőből szerezte a saját pontjait.

A második negyedben Cvetković folytatta, amit az első játékrészben elkezdett (11:16), de a hazaiak újra vészesen megközelítettek minket (17:18). De Cvetkovićot nem lehetett megállítani. Még a félidőt sem értük el, de ő már olyan volt, mint egy atomreaktor leolvadás előtt (17:22). Az újonnan igazolt Williams is szóhoz jutott (17:24), aztán megint Cvele jött (17:26).

Williams (25-össel) és Jones próbálja megállítani a Krka játékosát, hátulról Marinković figyel
(kép: Facebook/KK Partizan)

Vitkovac és Jones találataival beállítottuk a 10 pontos különbséget (20:30). A félidő vége 27:36 lett, a Krka hárompontosa után Wilson még bedobott egy kosarat.

Aleksandar Cvetković, a mérkőzés hőse
(kép: aba-liga.com)

A harmadik negyedre a Krka megpróbálta újra összeszedni magát. Először kiegyenlítettek (37:37), azután a vezetést is átvették (39:37). Jones büntetőből kiegyenlített (39:39). Sőt. Cvetković valami elképesztőt alakított, végigcikázott a pályán a ledöbbent szlovén játékosok között, majd egy laza mozdulattal odapasszolt Jones-nak, akinek már csak be kellett tálalni a labdát a gyűrűbe. 39:41, újra mi vezetünk!
Igen, csak épp a Krka megint kiegyenlített. (41:41) Sőt, a jóságos bíró bácsi adott még nekik egy extra bónusz dobást is. (42:41)

A második félidő elejére összeomlott a szerb stream. Hosszas, hisztérikus keresgélés után is csak egy horvátot találtam. Működni működött, HD-ben, szaggatás nélkül, viszont a horvát kommentátor olyan baromi unott, monoton hangon közvetített, hogy kis híján elaludtam. Csak akkor élénkült fel a hangja, amikor a Krka átvette a vezetést.

Újra Jones. Újra vezetünk. (42:43) Aztán a Krka vezet újra (45:43). Sőt, büntetőt is kapnak (46:43). Vitkovacnak is jut egy (46:44), nem sok, de több a semminél. A Krka viszont felpörgött. (48:44)
Cvetković is. (48:47). A Krka is gyorsan dob egy hárompontost (51:47).
Vrabac és Cvetković nem hagyták annyiban. Kiegyenlítettünk. (51:51) A Krka gyorsan dobott megint egy kosarat (53:51), Jones kiegyenlített (53:53). Megint egy Krka-találat (55:53), most Williams válaszolt (53:53). És már szólt is a duda. Jöhetett az utolsó negyed.

Edo Murić valamikor a mérkőzés alatt

Az elején a Krka megint dobott egy kosarat (57:55), mi megint kiegyenlítettünk (57:57, Vitkovac). A Krka viszont valószínűleg kezdte kicsit unni a dolgot, a változatosság kedvéért dobtak két hárompontost (63:57).

Jesszus. Ott megy megint a győzelem. Ilyen nincs, kész, húzhatjuk a rolót, agyő, ABA Liga.

Itt viszont a két amerikai, Wilson és Jones szinte a hajánál fogva rángatták vissza a csapatot a szakadék széléről. Olyan parádés sorozatot hoztak (Cvetković természetesen itt is jelen volt az asszisztjaival), hogy nemcsak kiegyenlítettünk, de át is vettük a vezetést. (63:65)
Itt viszont a bírók kaptak észbe, hogy még a végén elmegy a meccs, úgyhogy sürgősen faultot fújtak Vitkovacra. Az ajándék büntetővel a Krka kiegyenlített (65:65). Vitkovac és Jones összehoztak 3 pontot (65:68).
De a Krka megint kiegyenlített. 68:68
És itt jött Vitkovac.

Már a Partizan kispadja is egy emberként talpon volt. 48 másodperc volt hátra, Jones kihagyott egy hárompontost. A Krka lohol fel a mi palánkunk alá, a Partizan egy emberként blokkol, a bírók természetesen befújják a büntetőt. Időkérés. Már csak 23 másodperc van hátra. Az egyik játékvezető merően fürkészi a bírók asztalán a monitort, ahol a visszajátszást mutatják. A Krka végül csak bedobást kap, büntetőt nem. A helyzet kimarad, a labda kirepül a palánk mellett a parkettről. Mi több, a bírók támadói faultot fújnak, büntető a Partizannak. Az egész gárda átcammog a pálya túloldalára. Jones dobhatja a büntetőt, be is talál, ahogy kell (68:73). A Krka csak bedob egy kosarat (70:73). 8 másodperc van már csak hátra, amikor a bírók újra faultot fújnak a Krkának. Büntető a Partizannak, most Wilson dobhatja. És be is megy. 70:75. Még egy Krka-támadásra van idő, de a labda megint a palánk mellé megy.