2016. január 30., szombat

Budućnost - KK Partizan 78:65 (Adria Liga, 22. forduló)

Hát ez rémes volt.
Szarul játszottunk, szenvedtünk, és még a bírók se szerettek minket.
Pedig az elején még tökjónak tűnt minden. Vezettünk 2:7-re, de a Budućnost kiegyenlített (9:9). Aztán nagy csend jött.

Az egész mérkőzés az ilyen és ehhez hasonló néma, súlyos harcokról szólt. Egyik csapatnak sem sikerült semmi, a labda úgy pattogott le a gyűrűről, mintha legalábbis félt volna tőle.

Alig több, mint 2 perc volt hátra az első negyedből, amikor Vitkovac végre betalált (9:11), a baj csak az volt, hogy ez a podgoricaiakat is felébresztette (12:11). Sebaj, nekünk volt egy Kevin Jones-unk (12:13), nekik viszont lett egy büntető (14:13). A bírók már itt nagyon nem szerették Vitkovacot, sorban fújták rá a faultokat. A Budućnost még bedobott egy kosarat, 16:13 lett az első negyed vége.

A második negyedben visszavettük a vezetést (16:17), de ez nem tartott sokáig (21:17). Közben a stream nagyokat haldoklott, és a Partizan is vergődött. Innentől kezdve egész végig a Budućnost tartotta a kezében az irányítást. Még csak ki sem tudtunk egyenlíteni, legfeljebb megközelítettük őket egy-két pontnyira. (26:24)

Itt még egyelőre a 8 pontos különbséget tartottuk (32:24), igyekeztük azért ezt csökkenteni. Marinković dobott egy hárompontost (34:29), a Budućnost is, sőt, még egy bónuszdobást is kaptak (38:29), végül Murić hárompontosával kicsit szépítettünk (38:32). Így mentünk félidőre.

Ez a két kép teljes mértékben jellemzi az egész mérkőzést

A harmadik negyedben folytattuk a vergődést. 42:34-ről feljöttünk 42:39-re (a negyed közepére), itt viszont a bírók elkezdték két kézzel szórni a büntetőket a Budućnostnak. A hazaiak így el is érték a 10 pontos különbséget (53:43), a Partizannak viszont valamikor a harmadik negyed vége felé ítéltek büntetőt először a mérkőzés során. Aranitović volt az, aki kapta, értékesítette is (53:45). Ha a Budućnost épp nem büntetőt dobott, akkor hárompontosokat szórt és ezek ellen gyakorlatilag tehetetlenek voltunk. Túllépték a 10 pontos különbséget (58:47), de azért a negyed legvégén Jones bemutatta, hogy kell úgy kosarat dobni, hogy pont a dudánál essen be a labda a hálóba.

Az utolsó negyed egy vesszőfutás volt. Vitkovac még betalált büntetőből (60:54), de utána sokáig az égvilágon semmire nem voltunk képesek.

Nem tudom, mikor produkáltunk utoljára egy negyeden belül ennyi lepattanót.

A Budućnost feljött 66:54-re. Đumić büntetője és Murić találatai is csak arra voltak elegendőek, hogy 69:60-ra tartsuk magunkat, de itt a hazaiak egy 9 pontos sorozatot csináltak és 78:60-ra elhúztak. Még be tudtunk ugyan dobni két kosarat (ezek közül egy hárompontos volt, Murićtól), de az égvilágon semmit nem segített rajtunk.

Összefoglaló:

Budućnost: Suad Šehović (11), Jaramaz, Subotić (6), Sead Sehović (9), Čarapić, Cook (6), Ilić, Dragićević (13), Marić (14), Jenkins (14), Rikić, Kanačević (5)

KK Partizan: Cvetković (2), Aranitović (4), Jones (13), Murić (17), Marinković (6), Vitkovac (6), Đumić (7), Koprivica, Magdevski, Milutinović, Vrabac (2), Wilson (8)

Tabella később lesz, még vannak hátra meccsek a fordulóból.
Update: a Liga jelenlegi állása