2015. április 21., kedd

A röplabdacsapat bejutott a szuperliga döntőjébe

Eléggé el nem ítélhető módon megfeledkeztem itt a nagy kosárlabda- meg miegyéb meccsek közepette, hogy a röplabdacsapatunk fantasztikus sorozattal, a Novi Pazart három mérkőzésen simán verve bejutott a szuperliga rájátszásának a döntőjébe.
Az első mérkőzés 16-án volt, azt 3:0-ra nyerte a Partizan. Az első szettet 26:24-re hoztuk, ami azért is nagy teljesítmény volt, mert a Novi Pazar vezetett 20:22-re. Végül a vendégek hibáinak köszönhetően nyertük meg a játszmát.
A második menetben fej-fej mellett haladt a két csapat és sokáig bizonytalan volt, hogy ki kerül ki győztesen. Végül a Partizan nyerte meg 28:26-ra, miután végig irányítani tudta a játék menetét.
Az utolsó szakaszra a Novi Pazar lassan, de biztosan széthullott. 14:10-re elhúztunk, majd Dušan Lopar tiszteletet parancsoló sorozatával 20:10-re elvittük a szettet.

Csoportos ölelés az első mérkőzés után

A második mérkőzést 3:1-re nyertük. Az első szettet lendületből hoztuk 25:18-ra. A második már kicsit nehezebb volt, mert a Novi Pazar erősen ellenállt (egy szakaszon 14:17-re vezettek), de Marko Nikolić a hátára kapta a csapatot és így tudtunk 25:22-re nyerni.
A harmadik játszmára felszívta magát a vendégcsapat és hatalmas csatában nyertek 22:25-re. Az utolsó részben viszont a Mrdak-Majstorović duó vezényletével legázoltuk a Novi Pazart 25:12-re.

Marko Nikolić akcióban

Az utolsó mérkőzést idegenben nyertük 0:3-ra. Az első játszmában elhúztunk 11:16-ra. Az öt pontos különbség tartotta magát (16:21), a végét 18:25-re hoztuk. A második szakasz eleje még ennél is simább volt (9:16). A Novi Pazar felküzdötte magát 19:21-re, de nem volt megállás, ezt a szettet is megnyertük 22:25-re. A vége viszont megizzasztotta mindkét csapatot. A Partizan megint elhúzott (10:16), a Novi Pazar megint feljött (19:21), sőt, egyenlítettek (24:24). Végül mi bizonyultunk erősebbnek és jobban kézben tartottuk az eseményeket. 26:28-ra nyertük az utolsó játszmát. Ezzel bejutottunk a döntőbe, az ellenfél a Crvena Zvezda lesz.

(Képek: zurnal.rs)