VK Partizan - Vojvodina 12:1 (Triglav Liga 1. forduló)

Mialatt tegnap mindenki azzal volt elfoglalva, hogy a kosárlabdacsapattal simán felmosták a padlót Franciaországban, a Partizan vízilabdacsapata tegnap lejátszotta a Triglav Liga 1. fordulóját.
Jobban mondva, egy laza átmozgató edzés keretében ronggyá verték a Vojvodinát a Banjička šuma melletti uszodában.

A banjicai "szentély"
(a szerző felvétele)

Onnantól kezdve, hogy a csapat fejest ugrott a medencébe, már csak az volt a kérdés, hogy mennyi gólt lőjünk. A nyáron a szerb válogatottal világbajnokságot nyert Gavril Subotić a hátára kapta a csapatot és az első negyedben már 3:0-ra vezettünk.
A félidőben már 7:0-ra.
Pedig a Vojvodina kapusa, Vitorović a szemünket kivédte. 11 védése (!) volt a mérkőzés során.

Remélem, hogy miután a vajdaságiak hazamentek, aranyba foglalták a két kezét.

De a második félidőben sem volt megállás. Annyira nem, hogy a harmadik negyed végére már 9:0 volt az eredmény. Subotić szórta a gólokat, csak ő egymaga 3-at szerzett, sőt, a 9. gólunkat szerző, ifjú Nikola Radonjićnak ez volt a legelső gólja a Partizan színeiben.
A legutolsó negyedben sikerült a Vojvodinának egyetlen gólt szereznie, az ifjúsági válogatott Kristijan Šulc lőtte.
A nap hőse természetesen Gavril Subotić a három góljával. Őt követi a görög Dimitris Tigkas két góllal. Egy-egy gólt szerzett Danilo Adžić, a már említett Nikola Radonjić, Filip Radojević, Nemanja Vico, Filip Janković, Đorđe Lazić és Nikola Lukić.
Külön ki kell emelni a Partizan kapusát, Dimitrije Rističevićet, akinek 10 védése volt a mérkőzés során.