2015. június 3., szerda

Tamiš - KK Partizan 50:82 (szerb szuperliga rájátszás, 13. forduló)

Újabb laza edzőmeccs.
Az a helyzet, hogy elég kevés részletet tudok arról, hogy ki, mikor és hány pontot szerzett vagy hány faultot fújtak rá, ugyanis nem volt TV-közvetítés. Összesen 1 db félhivatalos stream volt, kommentár nélkül (sajnos vagy hálistennek). Viszont hoztam egy rakás screenshotot.
De előtte még bemelegítünk.

(kép: Twitter)

Ez valami egészen új, ez az "emeld égnek a csülkeidet"-figura Tepić prezentálásában

Ott volt Miša Tumbas is. Nélküle egyébként sem lehet elkezdeni a mérkőzést. Ott volt a szakmai stáb mellett a sor végén, amikor a játékosok jöttek ki egyenként a pályára.

(screenshot)

Ott állt a fiúk mellett a himnusznál.

A legelején a Tamiš megpróbálta a lehetetlent. Felszívták magukat, szórták a kosarakat, vezettek 6:3-ra, aztán 10:9-re.

Murić és Milosavljević a pálya széléről figyelték a többieket

Aztán Pavlović úgy döntött, hogy elég az öreguras tempóból és megszerezte a vezetést (10:11). Ebből gyorsan 10:15 lett.

Az első időkérés - Partizan-kispad

12:17-re hoztuk az első negyedet.

A második negyedben már az égvilágon semmi zavar nem volt az erőben. Először meglett a 10 pontos különbség.

Ezen a ponton a hazaiak edzője időt kért, közben Miša Tumbas fogta magát és besétált a pályára, a jelen lévő Sírásók legnagyobb gyönyörűségére.

A fiúk közben lazán pakolgatták a labdát a Tamiš kosarába. 16:33-nál jártunk, Dallo büntetődobása következett.

A 20 pontos határt itt még csak súroltuk (18:37), a Tamiš itt még tartotta magát. 25:41-gyel mentünk félidőre.

Miša Tumbas is megjelent a parketten a játszadozó gyerekek között

Pacsizott is velük

Majd talált egy kosárlabdát és kosárra dobott

Bizony, dobott egy hárompontost is :)
A harmadik negyed már egészen laza volt. Meglett a 20 pontos különbség még a legelején (27:48).

"Csikis vagy, tesó?" - Mačvan és Milosavljević kettőse

Újabb időkérés - Partizan-kispad

Aztán 27:52-nél hirtelen leállt a játék és csak annyit lehetett látni, hogy a jobb kéz felől lévő kosárpalánknál összeszalad a tömeg. Még mentőorvosok is megjelentek. Átlagszurkolóban megfagy a vér.

Aztán kiderült, hogy a mérkőzés hevében Miša Tumbas leesett a székéről, néhány aggódó szurkoló pedig azt hitte, hogy rosszul lett.

Miša viszont feltápászkodott - szinte felugrott - és hatalmas üdvrivalgás közepette a Sírásókhoz rohant és csókoat dobált nekik. Fergeteges pillanat volt.

A meccs folytatódott, Boris Dallo pedig sziporkázott, szórta egymás után a találatokat (32:57).

A Kapitány közben kapott ilyen jeges pakolást a térdére - valószínűleg nem azért, mert így akarta hűteni magát a rekkenő hőségben

Dallo közben hol egymaga, hol Andrić asszisztjával tovább növelte az előnyt. Glišić is hozott egy laza ziccert (35:61), a negyed végén még Dallo dobott egy büntetőt (35:63). Már csak az a kérdés maradt, hogy sikerül-e a 30 pontos különbség.
Jelentem, sikerült. Az utolsó negyed legelején Andrić hárompontosával 35:66 lett az állás. Majd 41:72. Közben beállt Petar Aranitović is (legalábbis itt volt az, hogy felismertem őt a pályán).