2015. június 8., hétfő

KK Partizan - Metalac 86:66 (szerb szuperliga elődöntő, 1. mérkőzés)

Az volt, hogy elvileg az RTS 2 és az ArenaSport is közvetített, viszont az összes szurkoló végül az egyetlen nyomorult KLS-féle félhivatalos streamet volt kénytelen nézni, mert a tévécsatornák valamiért fontosabbnak gondoltak egy röplabdamérkőzést mint egy bajnoki elődöntőt.

Legalább tudjuk, hol vagyunk a fontossági sorrendben...

Bemelegítettünk, mindenekelőtt.

Valakinek a csukája belelóg a képbe

Pavlović is melegít

Edo Murić a nézőtérről figyelt. Vele kapcsolatban nagyon rossz hír, hogy meg kell műteni a sérült vállát. Senki sem tudja, hogy mikorra fog felépülni.

Kösz, Jenkins, te tahó állat...

Aztán szilajul kivágtattunk a parkettra és máris 6:3 lett az állás. Egy ponton egyenlített a Metalac (8:8), de aztán visszavettük a vezetést Milutinov és Mačvan találataival (12:8). Nagy küzdelem folyt a pályán, egymás után röpködtek a faultok és a szabaddobások. Elhúztunk 19:10-re, Mačvan nagyon aktív volt az egész negyedben. Pavlović büntetőjével aztán meglett a 10 pontos különbség is (28:18). 31:20 lett a negyed vége, Andrić pont a dudánál dobott be egy hárompontost.

Természetesen ott volt Miša Tumbas is, hogy lelkierőt adjon a csapatnak

A második negyedre már véget ért a röplabda, lehetett tévén is nézni a meccset. A negyed legelején a Metalac bedobott egy kosarat (31:22), aztán hosszú ideig csend volt, csak némán cibálták egymást a csapatok. Több, mint 3 perc elteltével (06:50-et mutatott a kijelző órája) talált be Mačvan (33:22). Továbbra is nagy volt a küzdelem, egymást érték a faultok és a büntetők. 35:24-nél a Metalac edzője időt kért. Ezek után a vendégek be is dobtak egy kosarat (35:26), utána viszont a Partizan csinált egy 11:2-es sorozatot. Főleg büntetőből találtunk be, de a hárompontoskirály Andrićon már itt látszott, hogy nagyon be fog indulni a meccs hátralévő részére. 46:28-cal mentünk félidőre, már itt a 20 pontos határt súroltuk.

A félidőben, mint mindig, elözönlötték a parkettet a gyerekek

A harmadik negyedre meglett a 20 pont különbség (50:28).
És ebben a tempóban folytattuk tovább. Pavlović, Marinković, Milutinov és Andrić 60:32-re vitték az állást, már a 30 pont is elérhetőnek látszott. Dallo zsákolt Pavlović asszisztjával (68:39), végül az utolsó negyedet 25 pontos előnnyel, 68:43-mal várhattuk.

Partizan-kispad valamikor a meccs alatt

A finálé elején a Metalac feljött 68:50-re, Milutinov állította vissza a 20 pontos különbséget (71:50). Milutinov még zsákolt egyet, miközben ketten csimpaszkodtak rajta (73:50), közben Andrić szelíd mosollyal dobálgatta a hárompontosokat egymás után (79:55). 82:65-nél Đumić kipontozódott, aztán 84:66-nál, a vége előtt pár másodperccel Glišić dobott egy kosarat. 86:66. 20 pont különbséggel nyertünk a Metalac ellen, 1:0-ra vezetünk. Folytatás holnap 18 órától. (RTS 2 és ArenaSport 1, remélhetőleg.)

(Képek: Twitter)