2017. március 12., vasárnap

Mladost - FK Partizan 0:2 (szuperliga, 26. forduló)

Vasárnap délután 13:00 órakor kezdődött ez a meccs, ennek megfelelően eléggé vontatott lett a mérkőzés. Ráadásul az ég is szürke volt, lógott az eső lába (a második félidőben el is eredt).

Jönnek ki a csapatok kezdésre

Azért a 3. percben már volt egy helyzetünk, Tawamba passzolt Vulićevićnek, az ő beívelésére Đurđević érkezett, de őt blokkolták a védők. Utána sokáig nem volt semmi. Lassan, álmosan játszott mindkét csapat, de azért ahogy várható volt, a Partizan irányított. Néha a Mladost eljutott a térfelünkre, de sok vizet nem zavartak. A 13. percben kaptunk egy szögletet, a kapus kiöklözte, a labda Leonardo elé pattant, ő rátűzte 16-ról, de fölément. Három perccel később újra Leonardo lőtt rá, szögletre ment a lövése. Milenković lőtte kapura a beívelést, de ennek is szöglet lett a vége. A Mladost első valamirevaló próbálkozása a 21. percben volt, Radivojević 16 méteres lövése ment szögletre. Szóval, elég lassan csordogált a meccs, nyugodtan ki lehetett menni közben a konyhába egy kávéért. A 31. percben volt egy újabb akció, Tawamba kapta a labdát középen Miletićtől, kapásból rá is lőtt, a kapus jó reflexszel védett. Amit viszont a 39. percben Kljajić produkált a túloldalon, az fenomenális volt. Szögletet kapott a Mladost, Šatara ráfejelt, Kljajić pedig egy FANTASZTIKUS robinzonáddal védett. (Az összefoglalóban, ott lent lehet is látni, 0:50-nél.) Aztán a 42. percben érkezett a várva várt gól: Đurđević és Šatara tuszkolódtak a jobb oldalon, majd Đurđević győzött és sikerült beívelnie a labdát középre. Ott Leonardo kapta, kicsit igazított rajta, majd 7 méterről bevágta. 0:1

Honfitársak

Még a félidő legvégén a Mladostnak egyszer sikerült ellopnia tőlünk a labdát, Radivojević rá is lőtt, mellé.
A második félidő legelején, a 46. percben Janković kapta a labdát és indult is meg egyből. 18 méterről rá is lőtt, a kapus elkapta. Aztán volt némi Mladost-nyomás

már ha annak lehetett nevezni azt, hogy kaptak pár szögletet, meg volt egy szabadrúgásuk, de a kaput még csak nem is veszélyeztették egyszer sem

azzal is igazából inkább csak az idő ment. Ugyanolyan álmost volt a tempó, mint az első félidőben. Annyi történt, hogy az 52. percben berepült egy füstgyertya, fehér füst borította el a pályát, kicsit állt a játék. Aztán a 61. percben Tawamba kapta a labdát Leonardotól a bal oldalon, majd továbbította Đurđevićnek. Đurđević rálőtt, blokkolták. Folyamatosan nálunk volt a labda, a Mladost egyre inkább behúzódott bunkerfutballt játszani, semmilyen kockázatot nem vállaltak. A 75. percben azért sikerült feltörni a védelmüket. Leonardo lőtt rá, a kapus védett, a labda Đurđević elé pattant, ő is rálőtt, ez már bement. 0:2

Diszkrét ünneplés

A meccs végét kicsit megnyomtuk. A 77. percben Leonardo próbálkozott egy kapuralövéssel olyan 17-18 méterről, mellé. Három perccel később, egy szöglet után Đurđević elé pattant a labda, ő rálőtt, de kimaradt ez a helyzet is. A 86. percben Đuričković előtt volt lehetőség, miután a kapus egy szöglet után kiöklözte a labdát, ő rá is lőtt, fölé.

Helyszín: Mladost stadion, Lučani
Nézőszám: 2000
Vezette: Danilo Grujić (partjelzők: Milan Minić, Ivica Stojanović - tartalék játékvezető: Aleksandar Živković)

Mladost: Krznarić, I. Milošević (Odita, 64.), B. Milošević, Šatara, Pešić, Pejović, Radivojević (Golubović, 79.), Milosavljević, Andrić, Bojović, Pavlović (Gavrić, 71.)
Vezetőedző: Nenad Milovanović

FK Partizan: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Jevtović, Everton, Janković (Kosović, 87.), Leonardo, Đurđević (Jovanović, 88.), Tawamba (Đuričković, 78.)
Vezetőedző: Marko Nikolić

Gólszerzők: Leonardo (42.), Đurđević (75.)
Sárga lap: Pejović (16.), Pavlović (27.), Gavrić (90.), ill. Đurđević (62.)